Flog

Call

جزئیات مقاله

خلاصه مقاله

خبرنامه شماره85

آخرین آمار قابل دسترس از تولید بوقلمون اتحادیه اروپا در سال 2016 نشان دهنده جهش 8/6 درصد در تولید است. این جهش به طور عمده مربوط به لهستان و اسپانیا است. تولید سایر کشورهای اروپایی نیز به طور معنی-داری افزایش پیدا کرده است. با این وجود مصرف سرانه گوشت بوقلمون زیر 4 کیلوگرم ثابت مانده است. احتمال افزایش آنفلوانزا در نیمه دوم سال در کل اتحادیه اروپا منجر به کاهش تولید در سال 2017 خواهد گردید. گزارش تشکل تجارت و فرآوری محصولات طیور اتحایه اروپا در خصوص تعدد گله های حذفی در کل اروپا این موضوع را تصدیق می کند. کشور آلمان به عنوان بزرگترین تولید کننده گوشت بوقلمون در اروپا نیز درگیر این موضوع است.
تجارت محصولات بوقلمون در خارج از اروپا در کشورهای روسیه، اکراین و در کشورهای آفریقای شمالی، مراکش، تونس و الجزایر در حال افزایش است. به هر حال، آمریکای شمالی به عنوان بزرگترین تولید کننده گوشت بوقلمون در کل دنیا شناخته می شود. در بین تمامی کشورها برزیل افزایش تولید چشمگیری را نشان می دهد. با تمامی این تفاسیر مصرف سرانه گوشت بوقلمون با فاصله زیادی از گوشت مرغ قرار دارد.
با افزایش نیاز بوقلمون‏ها به جیره‏ های متراکم، موفقیت پرورش دهندگان وابسته به ثبات قیمت محصولات پروتئینی خواهد داشت که در طی دو سال اخیر ثابت بوده است. با وجود جیره-های پرتراکم، همزمان با تغذیه پرندگان، میکروارگانیسم‏های نامطلوب دستگاه گوارش نیز تغذیه خواهند شد. یکی از نگرانی-های عمده در پرورش بوقلمون، باکتری پاتوژن اشرشیاکلای است که هم زمان با ایجاد اختلال در عملکرد رشد، زیان های اقتصادی قابل توجهی را جهت درمان‏های دارویی در پی خواهد داشت. بنابراین حفظ بالانس میکروبی و سلامت روده از ملزومات یک تولید اقتصادی خواهد بود.
در طی دوره نسبتا طولانی عمر پرنده، احتمال تغذیه با خوراک آلوده به مایکوتوکسین‏ها وجود دارد. علاوه بر اثر مستقیم مایکوتوکسین ها بر ساختار روده، می توانند به صورت سینرژیستی اثرات برخی پاتوژن ها را افزایش دهند. کاهش اثرات مخرب مایکوتوکسین ها نیاز به درمان های پزشکی را کاهش خواهد داد.
با مطالعه‏ی این خبرنامه علاوه بر افزایش معلومات خود از مطالعه آن لذت ببرید!

Project Status

مطالب مشابه