ایتوک فردا

مهارت ها در پرورش مرغ ارگانیک

با افزایش تعداد گله هایی با سیستم پرورشی بدون استفاده از آنتی بیوتیک ها، تولیدکنندگان طیور با چالش های زیادی روبرو هستند. شیوه های مدیریتی درست و افزودنی های خوراکی طبیعی که از سلامت روده پشتیبانی می کنند، در جهت مدیریت رشد و محافظت از گله به تولیدکنندگان کمک می کنند.

طی چند سال گذشته با توجه به تقاضای مصرف کنندگان و طرح های نظارتی تولیدکنندگان مرغ، تعداد گله هایی که از آنتی بیوتیک استفاده نمی کنند در حال افزایش است. در حال حاضر ده ها کشور، استفاده از آنتی بیوتیک های محرک رشد را ممنوع کرده اند، اما بسیاری از کشورهایی که در آن ها استفاده از آنتی بیوتیک ممنوع نیست، شاهد افزایش تقاضا برای محصولات بدون آنتی بیوتیک هستند. اصلی ترین چالشی که تولیدکنندگان در اجرای برنامه های بدون آنتی بیوتیک با آن روبرو هستند، حفظ سلامت روده به منظور جلوگیری از آنتریت نکروتیک (یکی از رایج ترین و از لحاظ مالی فلج کننده ترین بیماری های طیور با میزان تلفات تا 50 درصد در جهان)، بدون استفاده از داروهای خوراکی می باشد.

               Org pic             

حذف آنتی بیوتیک ها در برنامه پرورش مرغ ارگانیک، نگرانی هایی را برای تولیدکنندگان در خصوص عملکرد، یکنواختی گله و بروز بیماری، به ویژه آنتریت نکروتیک و دیگر پاتوژن های باکتریایی به ارمغان می آورد. علاوه بر این، از آن جایی که گله های تحت درمان آنتی بیوتیکی باید از این برنامه حذف شوند، تردید برای درمان پرندگان و هم چنین پذیرش وضعیت بدون استفاده از آنتی بیوتیک می تواند منجر به ایجاد مشکلات رفاهی و سلامت پرنده گردد و تلفات ناشی از بیماری ها را افزایش دهد. عوامل متعددی می توانند تاثیر قابل توجهی در تکثیر باکتری کلستریدیوم پرفرنژنس و ایجاد تغییر موفق به سمت تولید بدون آنتی بیوتیک داشته باشند که این عوامل شامل شیوه های مدیریتی، عوامل تغذیه ای، کوکسیدیوز و آلودگی با مایکوتوکسین ها می باشند.
بزرگ ترین عامل مدیریتی، در نظر گرفتن میزان بار باکتریایی محیط است. تعدادی از عوامل شناخته شده از جمله کاهش سلامت گله مادر، جوجه کشی و بهداشت نامناسب تخم مرغ، جوجه ریزی های متوالی، افزایش تراکم، مدیریت بستر نامناسب و انتقال آلودگی از طریق کارگران بازدیدکنندگان و تردد وسیله نقلیه می توانند خطر ابتلا به چالش باکتریایی را افزایش دهند. یکی از روش ها برای کاهش بار باکتری های بیماری زای گرم منفی (هم چون سالمونلا، اشرشیاکلی) در خوراک و دستگاه گوارش استفاده از ترکیب اسیدیفایری "بایوترونیک اس. ای. فورت" است. هم چنین در برهه های زمانی که جمعیت باکتریایی گرم مثبت بیماری زا (هم چون کلستریدیا) در گله شایع می شود (همانند دوره رشد)، استفاده از ترکیب فایتوژنیک "دایجستروم پی. ای. پی." با دارا بودن خاصیت ضد باکتریایی علیه پاتوژن های گرم مثبت می تواند به حفظ سلامت دستگاه گوارش کمک نماید.
مایکوتوکسین ها متابولیت های سمی قارچ ها که توسط کپک های رایج در بسیاری از اجزای جیره های خوراک طیور تولید می شوند، می توانند به طور مستقیم یکپارچگی روده را کاهش دهند و در نتیجه منجر به کاهش هضم و جذب مواد مغذی جیره و افزایش نفوذپذیری سد دیواره روده گردند. کاهش جذب مواد مغذی و تراوش پروتئین های پلاسما به داخل مجرای روده به علت ایجاد این نفوذپذیری، منجر به افزایش غلظت پروتئین در مجرای روده شده و سوبسترای مناسبی را برای تکثیر کلستریدیوم پرفرنژنس فراهم می کند. علاوه بر این، مایکوتوکسین ها اثرات نامطلوبی بر ایمنی ایجاد کرده و همبستگی بالایی بین آن ها و عفونت های روده ای مشاهده شده است. با توجه به اثرات مضر متعدد مایکوتوکسین ها، برنامه مدیریت مناسب مایکوتوکسین ها برای محافظت از یکپارچگی روده ضروری است. استفاده از "مایکوفیکس پلاس" این توانایی را به مرغدار خواهد داد تا با یک استراتژی کامل به مبارزه با انواع مایکوتوکسین ها برود.
یک راه حل برای کاهش رشد و فعالیت باکتری ها، محدود کردن دسترسی آن ها به پروتئین به عنوان یک منبع تغذیه ای کلیدی است. برای مثال، بسیاری از تولید کنندگان به سمت انتخاب یک رژیم خوراکی کاملا گیاهی تمایل پیدا کرده اند. افزایش قابلیت هضم مواد مغذی به طوری که به جای استفاده شدن توسط جمعیت میکروبی توسط پرنده مورد جذب و استفاده قرار گیرند، گزینه دیگری است. "دایجستروم پی. ای. پی." قادر به افزایش فعالیت آنزیم های گوارشی درون زادی است چنان که توانایی پرنده را برای شکستن و جذب پروتئین و دیگر مواد مغذی افزایش می دهند و این مواد مغذی را از دسترس جمعیت میکروبی دور می کنند.
"بایومین ایمبو" و "دایجستروم پی. ای. پی."، با یا بدون استفاده از داروهای ضد کوکسیدیوز یا واکسن ها، می توانند به کاهش اثرات منفی عفونت کوکسیدیال کمک نمایند. نشان داده شده است که این مواد می توانند به منظور کاهش ریزش اووسیت، شدت صدمات روده و اثرات سو بر عملکرد استفاده شوند که این امر نقش این افزودنی ها را به عنوان یک ضد کوکسیدیوز امید بخش نشان می دهد.
مهم ترین چالش های تولیدکنندگان برای انتقال به سیستمهای بدون آنتی بیوتیک استاندارد، منوط به سلامت روده و پیشگیری از کوکسیدیوز و آنتریت نکروتیک می باشد. استفاده از یک برنامه بدون آنتی بیوتیک استاندارد نیاز به تغییر الگو دارد به طوری که درک شود که هیچ راه حلی که بتواند به تنهایی به عنوان یک جایگزین برای آنتی بیوتیک ها عمل کند وجود ندارد. اصلاحات متعددی برای موفقیت مورد نیاز می باشند و یک برنامه جامع سلامت روده باید به عنوان یک مولفه ضروری در نظر گرفته شود. شرکت بایومین مجموعه ای از افزودنی های خوراکی نوآورانه و طبیعی را که شامل سین بیوتیک، فایتوژنیک، غیرفعال کننده سموم مایکوتوکسینی و اسیدیفایر هستند و اثرات آن ها برای کنترل باکتری های بیماری زای روده، حمایت از عملکرد و حفظ سلامت روده به اثبات رسیده است، ارایه نموده است. براساس شرایط گله خود و اهدافتان در دوره پرورش، استراتژی های متفاوتی با محصولات بایومین قابل توصیه است. در این خصوص با ما مکاتبه و از استراتژی های بایومین استفاده نمایید.