ایتوک فردا

تولید شیر با کیفیت

حساسيت به سطح مجاز آفلاتوكسين ها در خوراک حیوانات اهلی از اين حقيقت ناشي مي شود كه اين سموم مي توانند از طریق تغيير شكل شيميايي وارد گوشت، شیر و تخم مرغ شوند و خوراك انسان را آلوده نمايند. اگر در مواد اولیه خوراکی، آلودگی به آفلاتوکسین های دسته B و G وجود داشته باشند، ظهور M1 در شیر می تواند سریع و مداوم باشد. بنابراین نخستین گام برای کنترل آلودگی M1، انتخاب مواد اولیه غیر آلوده و یا با آلودگی پایین است. در واقع بخشی از احتیاجات انرژی، پروتئین و مواد معدنی میکروفلور شکمبه و نشخوارکننده از طریق ترکیب مواد اولیه تامین می گردد که حاوی میزانی از آفلاتوکسین ها است که هر روز به "دهان گاو" می رسد. دامداران می توانند از یک روش ارزیابی دقیق برای مواد خوراکی خریداری شده و یا تولید خود استفاده نمایند و آن روش را به عنوان روش اقدام علیه آفلاتوکسین ها در کلیه اقلام خوراکی در نظر بگیرند.

اغلب اوقات طی مرحله آماده سازی خوراک احتمال ترکیب خطرات آلودگی اقلام خام خوراکی وجود دارد و با وجود مشکلات آفلاتوکسینی، مجبور هستیم از آن ها استفاده کنیم. در این موارد بهترین پیشنهاد به دامدار محدود کردن استفاده از این مواد خوراکی و به حداقل رساندن مقدار آن ها تا حد ممکن است.

دامداران نیاز به ذخیره مواد خوراکی دارند و بنابراین با خطر تولید آفلاتوکسین ها روبرو هستند. هنگامی که ماده خشک اقلام خوراکی کمتر از 88 درصد است، می توان توصیه نمود که رطوبت غلات خریداری شده به صورت دقیق کنترل و از مواد نگهدارنده استفاده شود. برای افزایش اسیدیته و جلوگیری از رشد بیش تر قارچ می توان از اسیدهای آلی تجزیه نشده هم چون "بایوترونیک اس. ای. فورت" استفاده نمود.

 milk Hi

جذب آفلاتوکسین ها توسط یک محصول اختصاصی، تایید شده و امن یک راه موثر و مقرون به صرفه است و به طور کامل در دسترس دامداران می باشد. بنتونیت ها در جذب آفلاتوکسین ها بسیار فعال هستند اما تمام منابع بنتونیت شبیه به هم نیستند. یک جاذب خوب باید ظرفیت جذب بالایی داشته باشد، جاذب قوی باید بدون امکان برگشت، قدرت بالا در جذب آفلاتوکسین ها و عدم جذب مواد مغذی ضروری مانند ویتامین ها و فاقد اثر سمی (عاری از هرگونه ترکیبات نامطلوب مانند دی اکسین ها و فلزات سنگین) باشد.
بنتونیتی که در محصول "مایکوفیکس پلاس" است منطبق با نیازهای انتخابی و دقیق اتحادیه اروپا می باشد (مقرارت اتحادیه اروپا 2013/1060) که توسط آزمایشگاه مرجع تایید شده است. این معیارها شامل پیشرفته ترین ضوابط برای جاذب های آفلاتوکسینB1  می باشد. محصولاتی که از این قوانین پیروی نمی کنند را نمی توان کارآمد در نظر گرفت. بسیاری از ترکیبات مورد استفاده برای تولید محصولات جاذب آفلاتوکسین ها وقتی توسط آزمایشگاه مرجع اتحادیه اروپا مورد آزمایش قرار می گیرند، فاقد توانایی جذب 90 درصد آفلاتوکسین ها هستند که این میزان برای اثبات تاثیر آن ها مورد نیاز است. این گواهی انحصاری بنتونیت که در مایکوفیکس پلاس مورد استفاده قرار گرفته است بهترین تضمین برای اثر بخشی و ایمنی محصول می باشد. فعالیت موثر مایکوفیکس پلاس در شرایط عملی نیز به خوبی اثبات شده است. در شرایطی با آلودگی بالا، مایکوفیکس پلاس به طور مداوم مقدار M1 شیر را کاهش داده است (پیتری 2009).
یکی دیگر از مزیت هایی که دامداران می توانند از خدمات فنی بایومین بهره مند شوند، پیشنهاد دزهای مختلف مایکوفیکس پلاس بسته به میزان M1 در شیر و اثرات B1 مشاهده شده در مزرعه می باشد. در واقع دفع M1 به نوع رژیم و مدت زمان عبور مواد خوراکی بستگی دارد. در صورت توصیه دز مناسب مایکوفیکس پلاس، دامداران می توانند با توجه به وضعیت آلودگی کم، متوسط و آلودگی بالا از مایکوفیکس پلاس استفاده کنند.
به عنوان یک مزیت و برتری، مایکوفیکس پلاس به لطف بخش بیولوژیکی آنزیم استراز و یوباکتریوم BBSH 797 علاوه بر آفلاتوکسین ها بر محدوده وسیع تری از مایکوتوکسین ها تاثیر ثابتی می گذارد. علاوه بر این، حضور ترکیبات فایتوژنیک (عصاره گیاه خار مریم) و فایتوفایتیک (عصاره جلبک دریایی) سبب اطمینان از وجود ابزارهای قدرتمند برای کاهش عوارض جانبی ناشی از مایکوتوکسین ها و سایر عوامل التهابی و سمی در کبد و نیز موجب تقویت سیستم ایمنی بدن حیوانات می گردد.
متخصصین ما اطلاعات بسیار زیادی در خصوص مایکوتوکسین ها و روش های کنترل آن ها دارند. با ما در خصوص مشکلات خود تماس بگیرید و اجازه دهید تا با راه حل های بایومین در خصوص حل مشکلات گله بیش تر آشنا شوید.